Jak připravit nemovitost k prodeji?

Jak připravit nemovitost k prodeji

 

Nabídka nemovitostí je široká a zájemci zpravidla absolvují několik osobních prohlídek, než se rozhodnou, která z nabízených nemovitostí v nich zanechala nejlepší dojem. Pojďme se tedy společně podívat jak připravit nemovitost k prodeji pomocí několika základních úkonů, než k Vám začnou chodit potencionální kupci.

U zájemců často rozhoduje první dojem, který v nich daná nemovitost zanechá. Z toho důvodu je nezbytně nutné, abychom jim dopřáli tento dojem co nejpříjemnější.

Odosobnění nemovitosti

Za nejdůležitější část celé přípravy nemovitosti lze jednoznačně považovat její odosobnění. V případě prodeje nemovitosti je žádoucí minimalistický styl, kdy zájemce uvidí byt nebo dům ve stavu, jako by jej právě „vybalil z krabice“. Jak připravit nemovitost k prodeji a na co byste tedy neměli zapomenout?

Koupelna

  • Schovejte potřeby osobní hygieny (sprchové gely, houbičky, zubní kartáčky, atd.).
  • Ručníky můžete úhledně uložit nebo pověsit, případně je možné je také zcela uklidit.

Kuchyně

  • Kuchyňskou linku je nejlepší ponechat téměř prázdnou.
  • Jídelní stůl můžete prostřít případně také nechat zcela prázdný.

jak připravit nemovitost k prodeji - kuchyně

Obývací pokoj

  • Na pohovce uložte všechny polštářky.
  • Stůl ponechte prázdný, ozdobený například květinami.
  • Obývací skříně zbavte všech osobních předmětů.

jak připravit nemovitost k prodeji - obývací pokoj

Ložnice

  • Postel ustelte a nejlépe překryjte barevně sladěným přehozem.
  • Všechno ostatní uložte do skříní.

Pokud se jedná o rodinný dům, tak rozhodně nesmíte zapomenout na zahradu. Je vhodné posekat trávník a připravit hezké venkovní posezení.

Pečlivý úklid

Přílišný úklid v případě prodeje nemovitosti rozhodně neškodí. Naopak je obrovskou výhodou, když můžete zájemce o Vaší nemovitost provázet uklizeným bytem či domem. Zájemce si bude představovat, že by to tam takhle mohlo vypadat neustále. Před úvodním nafocením nemovitosti je dobré provést generální úklid, se kterým Vám ochotně pomůžeme v rámci našich služeb.

Drobné opravy

Malé investice do drobných úprav mohou často zvednout cenu nemovitosti i o několik procent. Pokud má Váš byt či dům popraskanou malbu, pak je vhodné nemovitost vymalovat.

Shrnutí

Schovat osobní věci, uklidit a něco poopravit. Pomocí těchto jednoduchých triků můžete Vaší nemovitost odlišit od ostatních a získáte tak s jistotou kupce, který bude ochoten zaplatit za krásné bydlení. Nebojte se malých investic do drobných oprav, jelikož ty mohou zvýšit reálnou hodnotu nemovitosti i o několik procent.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *